Vydejte se na kapry na řeku: Jaká místa vybrat?

Lov kaprů si jednou zamilujete, a poté vás bude držet celý život. Je to nepopsatelné a nesrovnatelné s jiným typem lovu. Lov na řece vás navíc dokonale zabaví. Kam se vydat? Podívejte se na top místa.

Tygří ořech, carp inferno, boilies

Tato slova se stanou nedílnou součástí vašeho slovníku. Tygří ořech je oblíbenou návnadou na kapry. Třeba si jej také oblíbíte a budete na něj chytat ty největší kousky. Chybět nesmí ani boilies, například carp inferno. Používat můžete nejen příchutě, ale také dipy. S nimi se ještě více rozšíří vůně vaší návnady a budete mít jistotu, že skutečně ulovíte. Kam se ale vydat, abyste si lov na řece užili?

Jdeme na ostré hrany

Pokud nechytáte v regulovaném kanálu řeky, ostré hrany se vždy najdou. Členitého dna řeky je třeba využít a nachystat si správné boilies. Vydejte se do místa, kde se řeka propadá ze srázu do hlubiny. Právě tato místa kapři vyhledávají. Voda se zde netočí, ale kapři zde mají prostor schovat se před ostrým proudem řeky. To hlavní je, že se zde dostatečně víří jejich potrava. Podvodní proudy zkrátka přinášejí dobroty. Kdo by toho nevyužil. Když se na hraně nalézá ještě potopený kmen stromu nebo pařez, je to téměř jistota. Členitý úsek řeky se vám bude hodit. Rozhodně se sem vydejte.

Hurá pod most!

Při lovu kaprů si tato místa oblíbíte a nebudete chtít jinak. Jsou nejen zajímavá pro vás, ale také pro kapříky. Vodní stavby, které mají pilíře v řece, jsou pro kapry oblíbeným místem, kde se schovávají před silným proudem. Je zde dostatek potravy. Zkrátka ráj pro kapry. Vydejte se pod most. Navíc most ve městě má ještě jednu výhodu. Ryby jsou zvyklé, že jim zde lidé sem tam něco dobrého donesou, proto by měl být lov rychlý a úspěšný. Vyzkoušejte. Nezapomeňte také na vracáky, tam se ryby také rády skrývají. Tak úspěšný lov, a hlavně si jej pořádně užijte.

Publikováno: 30. 08. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Nikola Vondrová