Tipy, jak požádat ženu o ruku

Žádost o ruku je poměrně zásadní událost, která může významně ovlivnit zbytek života jednoho až dvou lidí. Když se nevydaří, vztah mezi dotyčnými osobami velmi utrpí – a možná se dokonce rozpadne. Proto je třeba k předání zásnubního prstenu přistupovat nanejvýš svědomitě. Raději hned na úvod podotýkáme, že žádost o ruku by měla mít promyšlený průběh, jinak je úspěch jistý asi jako sázka do loterie.

Alfa a omega? No přece prsten!

V podstatě by se dalo říct, že záleží především na dvou základních aspektech. Tím prvním je hloubka vztahu (a jistě také přístup ženy k manželství obecně – na ten by si měl muž před „spácháním“ žádosti posvítit), druhým pak velikost drahého kamene na prstenu. Pánové, ať se třeba rozkrájí, ale proti vrozené lásce k blyštivým a drahým šperků nic nezmohou. A jsou to právě krásné diamantové šperky, na které si ženy potrpí nejvíce. Pokud tedy chcete, aby se vaší milované podlomila kolena, darujte diamantové zásnubní prsteny. Způsob předání závisí na situaci a místě, kde se zrovna nacházíte. Prstýnek můžete vměstnat do čokoládového dortu či ho potopit na dno sklenice se šampaňským. Jen na to partnerku včas upozorněte, abyste ji namísto do extáze nedostali do nemocnice.

Místo hraje velkou roli

Výběr místa rovněž nepodceňujte. Žádost o ruku jistě nemusí probíhat v restauraci s výhledem na Eiffelovu věž, ale je vhodné, abyste se na daném místě cítili dobře. Ideální volbou je místo, kde probíhalo první rande, případně jiné místo, kde jste společně prožili hezké chvilky. Nicméně pokud si vaše partnerka potrpí na okázalejší projevy lásky, nezdráhejte se jí předat snubní prsten před zraky rodinných příslušníků (např. v rámci rodinné oslavy) nebo na veřejnosti - třeba na sportovním utkání, kde se domluvíte s kameramanem, aby vás ukázal celému stadionu.

A teď to hlavní…

Uvědomte si, že ze všeho nejdůležitější je přirozenost. Chystáte se vstoupit do manželství s někým, koho upřímně milujete a není žádoucí, abyste si hráli na někoho, kým nejste. I kdybyste nakonec nenašetřili na diamant a nevymysleli originální místo, vyznání z hloubi srdce bude mít mnohem větší cenu.

Publikováno: 12. 03. 2022

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Nikola Vondrová