Rady pro výběr správné matrace

Ať otáčíte matraci, jak chcete, stejně se vám na ní spí nepohodlně? Pak je nejvyšší čas investovat do zbrusu nové matrace, na které se rázem bude spát jako v pohádce. Každý člověk ví, že matrace má datum spotřeby, nejedná se o věc, která ve vaší domácnosti bude od mládí až do sta let. Je třeba ji po pár letech vyměnit, jelikož bývá po letech proležená, plná roztočů, prachu, také nepohodlná. Pokud patříte k lidem, kteří se rozhodli investovat do nové matrace, možná budete překvapeni výběrem, jaký je aktuálně na trhu. V současné době totiž nejsou k sehnání jenom klasické pružinové matrace, jako tomu bylo kdysi. Dnes existuje mnoho jiných druhů matrací, které se vám mohou zdát na první pohled opravdu atraktivní. Nabízí se však otázka, vyplatí se do nich investovat? Mezi aktuálně nejpoptávanější a nejpopulárnější matrace patří zdravotní matrace a také ortopedické matrace. Prozraďme si však několik rad, které nám pomohou s výběrem této součásti postele. Přece jen je pravdou, že ne každému člověku vyhovuje ortopedická nebo zdravotní matrace.

Co zhodnotit před nákupem matrace

Než se vydáte do obchodu s matracemi, je důležité zhodnotit několik věcí. Zejména je třeba zhodnotit účel užívání matrace čili je třeba vědět, jestli budete matraci využívat denně nebo na ní budete jen občasně spát. Kromě toho se zajímejte i o tvrdost a materiál matrace. Obecně platí, že lidé, kteří spí na zádech, potřebují matraci tvrdší, zatímco lidé spějící na boku vyžadují spíše měkčí typy matrací. Před nákupem matrace je třeba zhodnotit mimo jiné i to, pro koho je matrace určená či jaká je hmotnost jedince. Každá matrace se totiž pyšní zcela jinou nosností.

Trápí vás zdravotní problémy?

Sužují vás konkrétní zdravotní problémy? Pokud ano, sdělte to odborníkovi na matrace. Ten vám totiž může prozradit, jaká matrace je pro vás nejvhodnější. Správně zvolená matrace vás může zdravotních problémů zbavit.

Publikováno: 31. 12. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Nikola Vondrová