Potrubní systémy mají využití ve všech odvětvích průmyslu

Kromě samotné výroby nebo zpracování surovin musí ve velkých firmách řešit také jejich přepravu. To je proces, který je náročný na čas i finance a jakékoli jeho zrychlení pomůže ušetřit náklady. Usnadnit přepravu mohou potrubní systémy.

Hygienické normy

Přeprava sypkých nebo tekutých surovin je zdlouhavá i v rámci jednoho provozu. Palety, sudy nebo pytle se musí naplnit, naložit, převézt často jen několik metrů a znovu vyložit a vysypat pro další použití. Potrubní systémy šetří čas i práci s balením a převážením, suroviny se přepravují přímo v nich a bez nutnosti nakládání nebo vykládání. Potrubní stavebnicové systémy umí za krátký čas přepravit velké množství surovin, a to za dodržení vysokých hygienických standardů. Potrubní soustava Food Grade je určena i pro potravinářský průmysl, splňuje všechny požadavky evropské směrnice EC1935/2004 a také americké FDA. Přepravu potrubím lze využít i jako dopravu k balícím linkám nebo míchacím nádobám. Připravit směs koření v daném poměru jednotlivých druhů můžeme v domácích podmínkách snadno, ale v průmyslovém měřítku by tento postup byl zdlouhavý. Potrubí tak dovede každou surovinu zvlášť a lze je pak snadno dávkovat podle předem stanovených poměrů.

Léky i chemie

Jakékoli znečištění během přepravy je nepřípustné nejen v potravinářství, ale i ve farmaceutickém nebo chemickém průmyslu a dalších odvětvích, kde je vyžadována naprostá čistota. Potrubní systémy minimalizují riziko znečištění surovin během přepravy, protože ty se vůbec nedostanou do styku s nečistotami. Instalace potrubí probíhá díky rychlospojkám rychle, celý systém je složen tak, aby co nejvíce vyhovoval potřebám daného provozu. Přepravit potrubím lze sypké suroviny jakékoli konzistence, od jemného prášku až po granule nebo části rostlin. Potrubní systémy nabízí maximální těsnost, jsou tak vhodné do jakéhokoli prostředí a lze je využít i pro odvod par nebo prachu.

Publikováno: 19. 07. 2021

Kategorie: Podnikání a práce

Autor: Nikola Vondrová