O litá kola se vyplatí pečovat, nabízí totiž hned několik výhod

Litá kola, hliníkové disky nebo chcete-li elektrony se na českých silnicích objevují čím dál více. Nejenže svému hrdému majiteli poskytují moderní design, ale spoustu praktických vychytávek. Hliníkové ráfky již naleznete, jak na osobních vozech, tak i na nákladních automobilech. V tomto článku jsme pro vás sepsali zásadní výhody, díky kterým jsou litá kola tak oblíbená. A také vysvětlení, proč si k nim pořídit i bezpečnostní pojistné šrouby.

Proč aplikovat hliníkové disky na své pneumatiky?

Jak už jsme výše zmínili, alu kola kromě toho, že na vozidle vypadají opravdu dobře a propůjčují mu moderní a inovativní design, poskytují také něco na víc. Po praktické stránce totiž nabízí hned několik výhod, které jsou při jízdě užitečné.

Hliník odolává rezavění lépe než ocel

Není žádným tajemstvím, že hliník má vůči korozi a rezavění daleko vyšší toleranci než právě zmiňovaná ocel. Zdá se to jako zanedbatelná výhoda, ovšem z dlouhodobého hlediska značně šetří vaší peněženku. Protože jako u každého materiálu, tak i ocel postupem času ztrácí na své životnosti, které případná koroze rozhodně nepomáhá. Způsobuje totiž rychlejší opotřebení ocele, a proto pokud dáte přednost raději hliníkovým diskům, které korozi účinně odolávají bude leštění i čištění o poznání jednodušší.

Levnější jízda

Možná vás právě napadá, jak mohou litá kola ušetřit benzín či naftu v nádrži? Ano, opravdu je to pravda, protože hmotnost hliníku je výrazně nižší než váha ocele. Ve výsledku to znamená, že vaše vozidlo absorbuje menší zátěž, tudíž jezdíte levněji. Samozřejmě se nejedná o žádný revoluční způsob, jak razantně ušetřit za pohonné hmoty, ale vzhledem k dnešním cenám se každá kapka počítá.

Proč si pořídit pojistné šrouby?

Bezpečnostní kolové šrouby zajistí ochranu před nenechavci, kterým se vaše hliníkové disky zalíbí natolik, že si je rozhodnou přivlastnit. Nejen šrouby, ale také kolové matice seženete ve specializovaném e-shopu shellers.cz.

Publikováno: 25. 05. 2022

Kategorie: Auto/moto

Autor: Nikola Vondrová