Proč si pořídit pojištění prodloužené záruky? Aneb chraňte své věci!

Na trhu je celá řada pojišťovacích produktů a mezi ty oblíbené určitě patří také pojištění prodloužené záruky. Je totiž množství případů, kdy se vám to skutečně vyplatí. Díky prodloužené záruce můžete chránit zakoupené zboží nad rámec standardní zákonné dvouleté záruky, na kterou má nárok každý koncový spotřebitel.

Jak to funguje?

Vždy záleží na vás, co se vám vyplatí pojistit. Většinou to však bývají dražší spotřebiče nebo elektronika, která se může po standardní záruce kdykoliv a často toto riziko také dokonce roste. Různé pojišťovny mohou nabízet různé podmínky pojištění, kdy například SV pojišťovna nabízí u pojištění prodloužení záruky až o 36 měsíců nad rámec běžné záruky, kterou máte ze zákona. Získáte tak celkem ochranu na 5 let, což už je velmi slušná doba. Obvykle si lidé chtějí pojistit:

- Velké domácí spotřebiče

- TV, audio a video elektroniku

- Fotoaparáty a kamery

- Počítače, tablety aj.

Existuje samozřejmě řada dalších spotřebičů a elektroniky, kterou si můžete takto pojistit. Dobrá pojišťovna vám také nabídne výhodnou cenu pojištění a transparentní podmínky. Podmínky je vždy vhodné si důkladně prostudovat u každé pojišťovny, abyste věděli, na co přesně se záruka vztahuje.


Pokud budete chtít uplatnit nárok vzniklý na základě pojistné události, potom je potřeba abyste jako klient kontaktovali pojišťovnu a předložili formulář oznamující pojistnou událost, který je dostupný na webu pojišťovny. Zároveň budete potřebovat doklad o zakoupení věci, tedy běžný prodejní doklad.

Dobré pojištění vám zajistí kvalitní servis nebo peníze na nový produkt

Díky pojištění vašich spotřebičů nebo elektroniky neztrácíte ani po uplynutí zákonné dvouleté záruky nárok na slušný servis v případě problémů se zakoupenou věcí. Pokud je výrobek neopravitelný, tak zase obdržíte peníze na nákup nového.  

Publikováno: 01. 07. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Magdaléna Dušková