Kožené sedací soupravy jsou klasika, se kterou nikdy nešlápnete vedle

Renovace, přestavba či úplně první zařizování vašeho nového bytu nebo domu? Ať už vylepšujete to stálé nebo začínáte od nuly, není na škodu si zvolit stylové kousky pro váš domov. Nové závěsy, konferenční stolky, vkusné lampičky nebo třeba kožené sedací soupravy.

Nezapomínejte na velikost

Při výběru kožené sedací soupravy je nutno brát v potaz nejen velikost vašeho nového bytového doplňku, ale také samotné rozměry místnosti. Spousta lidí tento krok opomíjí a pak si svůj drobný prostor zaplní gigantickou sedací soupravou, která nejenže zabírá příliš místa, ale nijak zvláště nezapadá k ostatnímu nábytku. Proto je dobré si předem najít vhodné místo. Základem je myslet prakticky. Zvolte prostor, kde váš nový kousek skvěle vynikne, zaplní prázdnotu, a přesto nechá dostatek volnosti i ostatním dekoracím, jako jsou květiny, taburety nebo konferenční stolky.

Barev je dnes nespočet

Většina lidí v tomto směru nerada experimentuje a volí raději osvědčenou klasiku. Jistě, pokud nemáte dekorování a barevné ladění zrovna v lásce, pak je dobrým rozhodnutím zvolit obyčejné černé, bílé či krémové kožené sedací soupravy. Jestliže vás ale lákají barevné vzory a neotřelé tóny, pak není nikdy pozdě okusit trochu toho designérského experimentování. Inspirace je navíc všude kolem vás – na internetu, v časopisech, v televizi. Navíc, vždy se můžete obrátit na zkušené profesionály, kteří vám s výběrem hravě pomohou.

Nezapomeňte na materiál

I výběru vhodného materiálu vaší budoucí kožené sedací soupravy je nutno věnovat svůj čas a pozornost. Základem je totiž dlouhá životnost a tu vám zaručí kvalitní výplň a také rám sedací soupravy. Výplň tvoří zpravidla polyuretanová pěna a pokud jde o rám, zde je dobré zvolit buďto dřevo nebo kov. Pozor! Rada na závěr – vyhněte se dřevotřísce a vyztuženému papíru. Ačkoliv je tento materiál značně levnější, postrádá kvalitu a také delší životnost.

Publikováno: 30. 08. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Nikola Vondrová