Jak zvládnout tepelnou havárii?

Už jste někdy zažili tepelnou havárii? Oč hrůzostrašněji může tato otázka znít, o to snadnější má ve finále řešení. Příčin destrukce topných a ohřevných technologií může být nespočet a patrně není v lidské moci jim předcházet. Každý problém má ale svoje řešení. Když se bojler pokazí, nemůžete se splést. Poznáte to záhy. Teplá voda neteče. Pro chod domácnosti to může znamenat velkou pohromu. Nervózní hlava rodiny, hysterická hospodyně a zmatené děti. Nic, o co byste stáli. Co tedy s tím? Je načase zavolat profesionály. Ti zhodnotí situaci, provedou servis nebo rovnou navrhnou výměnu bojleru.

Pomoc na zavolání

Výměna bojleru je komplexním řešením situace, které předchází porucha ohřevu vody. Profesionální pomoc je k dispozici 7 dní v týdnu 365 dní v roce. Provoz bojleru tak bude obnoven do 24 hodin od objednání. K povaze problému jde o pomoc k nezaplacení. Montáž bojleru je činností, kterou člověk ve vlastní režii nezvládne. K práci je třeba přivolat specializované firmy, které provedou nejen samotnou montáž, ale dokáží poradit i s výběrem nového zařízení. Kombinované bojlery dokáží vodu samy ohřát nebo slouží jako zásobníky pro teplou vodu, co se ohřála jiným způsobem. Elektrické bojlery mohou ohřívat vodu za levnější noční proud a akumulační bojlery dokáží shromáždit přebytečné teplo od zdroje, samy vodu primárně neohřívají.

Bezpečí především

Bojler musí odpovídat kapacitě domácnosti a zároveň musí tvarově vlézt na místo určení. Samotná instalace bojleru podléhá technologickým normám a pravidlům. Je velmi dbáno na dodržování bezpečnostních předpisů, protože kombinovaný bojler pracuje na bázi elektrické energie, plynů i jiných zdrojů energií.

Publikováno: 22. 07. 2020

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Nikola Vondrová