Jak si zpříjemnit cestování s dětmi

Co si představíte, když se řekne cestování s dětmi? Vyskočí vám tlak a v hlavě se vám odehrává malý horor, kdy se vaše ratolesti v autě perou, hází po sobě hračky nebo křičí tak, že přehluší i navigaci? Nechte si poradit, jak si cestování s dětmi zpříjemnit a příště buďte připraveni!

Co s sebou na cestu

Vezměte si na cestu batoh, do kterého dáte veškeré potřebné pro zpříjemnění cesty s dětmi. Může se jednat o zdravý batoh, který děti běžně nosí do školy. Využijete ho nejen na cestování, ale také na výlety. Stejně tak si můžete sbalit věci do outdoorového batohu s ergonomickými prvky a použít jej nejen jako cestovní zavazadlo, ale také batoh na hory a do přírody.

Kam jedete

Při plánování cesty si dobře ujasněte, kam přesně jedete a jaké jsou cíle vaší cesty. Následně si trasu naplánujte tak, abyste nebloudili, nemuseli v autě trávit víc času než je potřeba a abyste na celou dobu dokázali děti v autě zabavit. Nebojte se říct dětem, kam přesně míříte a udělat z toho zajímavou hru. Například mohou vyhlížet z okna plánovanou destinaci nebo třeba počítat mosty, pod kterými projedete, než se dostanete do cíle.

Jak dlouho pojedete

Je dobré vědět také dobu, kterou strávíte na cestách. Pokud víte, že pojedete jen na návštěvu k prarodičům a v autě budete s dětmi necelou hodinu, nemusíte jim vymýšlet složitou a zdlouhavou zábavu. Na místě je však nabalit si s sebou svačinový box, do kterého dáte alespoň malé občerstvení. Voda nebo jiné tekutiny pro dodržení pitného režimu jsou téměř nutností.

Zábava do auta

Vymyslete svým dětem zábavu do auta, aby byla vaše cesta příjemnější a klidně i vtipnější. Skvělým nápadem je třeba slovní fotbal, hádej, kdo jsem nebo podobné slovní hry. Pokud máte menší děti, možná budou v autě spát, pusťte jim k tomu příjemnou hudbu nebo třeba pohádky. Pozor si však dejte na to, aby to neuspalo i vás.

Motivujte děti

Zamyslete se také nad tím, jak své děti motivovat ke slušnému chování a příjemnému cestování. Zajímavým nápadem je bobřík mlčení po dobu cesty se slíbeno odměnou, případně výše popsaná hra, kdy budou děti počítat mosty nebo třeba červená auta, která projedou kolem. Nebojte se do dětské hry zapojit a věřte, že vám cesta i s dětmi uteče mnohem rychleji.

Publikováno: 24. 09. 2021

Kategorie: Cestování

Autor: Nikola Vondrová