Jak snížit nebo zvýšit podvozek automobilu?

Poukud jste právě shlédli nejnovější pokračování nekonečné série Rychle a zběsile – a napadlo vás, že si tak trochu vylepšíte svou naprosto obyčejnou oktávku, aby se alespoň trochu přiblížila vzhledu nadupaných tunerských vozů, máme pro vás dobrou zprávu. Možností, jak si vylepšit auto, je víc než dost. A co začít tím, že ho trochu přiblížíte k vozovce? Snížení podvozku patří mezi nejčastější úpravy. Kupodivu není tak složité, jak se na první pohled jeví.

Uřezání pružin flexou

Máte hluboko do kapsy, ale v dílně flexu, se kterou umíte slušně zacházet? Pak můžete decentně zkrátit originální pružiny. Podvozek se tím takřka neznatelně sníží a vám se dostaví pocit zadostiučinění. Přesto tento způsob snížení nedoporučujeme, takto amatérská až barbarská úprava vám může přinést více problémů než užitku.

Pořiďte si sportovní pružiny

Další možností je pořízení kratších pružin. Nehledejte za tím nic složitého, jedná se o pružiny s nižší dráhou chodu. Poohlédněte se po modelu, který je určen právě pro vaše auto. Ale nehroťte to, montáž samotných pružin váš nespasí.

Investujte do sportovního podvozku

Co si představit pod souslovím „sportovní podvozek“? Jedná se o pružiny doplněné o sportovní tlumiče. S výběrem buďte opatrní a nesnažte se automobil položit příliš nízko. Pro každodenní ježdění po městské džungli není sportovní jízda ideální. Mohl by vás nepříjemně zaskočit retardér či jiná překážka.

Stavitelný a hydraulický podvozek

Výhodou stavitelného podvozku je možnost změny výšky podle aktuální potřeby. Vystačíte si s heverem, klíčem a šuplerou. O level výše jsou hydraulické podvozky, které umožňují plynulou regulaci výšky podvozku i za jízdy. Taková paráda už samozřejmě stojí mnohem více než ostatní varianty.

A jak podvozek zvýšit? Nevyrábí se pouze díly pro snížení, ale také komponenty, díky kterým může auto získat vlastnosti off-roadu. Stejně jako například setrvačník či jakýkoliv jiný prvek, je seženete u prodejců automobilových dílů.

Publikováno: 21. 07. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: Nikola Vondrová