Jak si vybrat sedací soupravu do obýváku

Výběr sedačky (a taky rozkládacího křesla) je skutečná radost. Máte možnost si představit, jaké všechny možnosti můžou nastat. A vyberete si tu, která je naprostý TOP do vašeho prostoru. Podle čeho vybírat sedačku? Jdeme na to!

Dispozice sedačky

Než si vyberete správnou sedačku, budete si jako první ve vašem prostoru představovat jednotlivé kusy nábytku. Bude se jednat o rozkládací sedačku ve tvaru písmene U? Nebo preferujete rohovou sedačku? Popřemýšlejte, na jakém místě se bude nacházet dvojsedák, kde bude trojsedák, nebo pohovková část. Dispozice sedačky vám otevírají možnosti do světa fantazie. Užijte si tuto chvíli.

Úložný prostor

Budete si přát, aby vaše sedací souprava nabízela také dostatek úložného prostoru pro vaše potřeby? Budete v ní mít uložené dětské hračky, hřejivé deky, nebo třeba lůžkoviny pro návštěvy? Zvolte sedačku, která bude mít právě tolik úložného prostoru, kolik budete potřebovat.

Další možnosti rozložení

Většina z nás volí do interiéru rozkládací pohovku. Je to dáno tím, že si přejeme mít větší možnosti využití tohoto kusu nábytku. Čeká vás příjemný večer při sledování oblíbeného programu? Nebo se chystáte hrát třeba karty s rodinou? Sedačku můžete proměnit v příjemný pelech, kde budete mít dostatek pohodlí pro všechny. Rozkládací pohovka může také sloužit jako příjemné lůžko pro návštěvy.

Barva a styl

Už máte představu o tom, jaký styl bude vaše sedačka mít? Volte barvu tak, aby se stala novým prvkem ve vaší domácnosti, který zde bude udávat jasný styl. Zatímco některé pohovky mají jednu barvu, jiné nabízejí ihned několik možností, jak je dále ladit s dalšími prvky v domácnosti. Projděte si vzorníky u sedaček a rozhodněte se, jaká barva bude pro vás ta nejlepší.

Materiál potahu

Budete si přát koženou sedačku, nebo se raději poohlížíte po textilním materiálu? Materiál sedačky je určující pro vaše pohodlí. Vždy si vybírejte pouze ten, který vám bude příjemný.

Sedací souprava se stane příjemným místem ve vašem bytě.

Publikováno: 28. 09. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Nikola Vondrová