Jak si snadno půjčit loď a sjet řeku

Máte rádi adrenalinové zážitky? Pak by vás mohla zaujmout půjčovna lodí na sjezd řek. V České republice existuje celá řada řek, které můžete snadno sjet. Mezi takovou se řadí například řeka Vltava. Podívejte se, jak si můžete snadno půjčit loď na sjezd řeky.

Sjezd řeky Vltava

Nejlepším řešením je si půjčit loď někde v okolí řeky, kterou chcete sjíždět. Pro sjezd řeky Vltavy je ideální najít půjčovnu lodí Vltava, kde vám pomohou s výběrem lodi. Dopředu si také můžete zjistit, jaké trasy jsou pro sjezd řeky Vltavy ideální. Vezměte v potaz především vlastní zkušenosti a podle nich vybírejte ideální obtížnost sjezdu. Nepřeceňujte své síly!

Vedle lodi můžete využít také půjčovnu raftů. Rafty jsou při sjezdech velmi často používané a oblíbené. Ujistěte se proto, že půjčovna bude mít dostatek raftů, případně požádejte o rezervaci. Byla by škoda, když by sjezd Vltavy ztroskotal právě na nedostatku raftů.

Jaké řeky lze sjíždět

Česká republika nabízí vodákům hned několik různých řek, které jsou sjízdné. Dá se říct, že se to vodáckými řekami v ČR jen hemží. Při výběru vhodné řeky musíte pamatovat také na to, že ne každá řeka je sjízdná.

Trasu sjezdu si vždy dobře naplánujte, abyste následně nebyli překvapeni obtížností sjezdu. Zjistěte si také, zda je v řece dostatek vody. V letních měsících se může stát, že řeka bude nesjízdná z důvodu sucha.

Sjíždění řek je oblíbené

Protože je na našem území celá řada českých řek, vodáci u nás mají žně. Pravidelně se scházejí celé party vodáků, které následně sjíždějí řeky a užívají si patřičného adrenalinu. Je ale důležité podotknout, že sjíždění řek bez správného vybavení a bez dostatečných zkušeností může být nebezpečné. Vždy proto dbejte na svoji bezpečnost, abyste případně předešli tragédii.

Před výletem si vše důkladně naplánujte. Od řeky, kterou chcete sjíždět až po místo, kde si půjčíte loď. Nezapomeňte se také informovat o tom, zda se na vaší trase nacházejí jezy. Blízkost jezů může být zejména pro nezkušené vodáky nebezpečná!  

Publikováno: 06. 11. 2023

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Nikola Vondrová