Dřevěné podlahy a jejich výhody a nevýhody. Podívejte se na ně objektivně

Pokládka podlahy je tím prvním krokem, který nás čeká po postavení rodinného domku nebo rekonstrukci bytoví jednotky v nejvyšším patře panelákového domu. Jenže vybrat si z množství nabízených alternativ se zdá být trochu těžké. Vinylové podlahy slibují naprosto všechno, co od podlah vyžadujeme, přesto naše srdce krapet více tíhne směrem dřevěných podlah. Pokud se myšlenky na nádherné dřevěné podlahy nechcete vzdát, pojďte se na ně podívat objektivním pohledem a zjistit, jestli jsou nebo nejsou pro vás.

Dlouhá životnost i vysoká odolnost

Dřevěné podlahy patří k nejatraktivnějším typům podlah vůbec. Jsou na trhu stálicemi a i když patří k dražším verzím podlahy, mají, co člověku nabídnout. Především mluvíme o podlahách, které jsou stálé. Mají dlouhou životnost. Vždyť jsou vyrobeny ze dřeva a dřevo jako takové má životnost opravdu neskutečnou. Bez výrazných projevů opotřebení mohou v hezkém stavu vydržet i několik desítek let. A ano, bez výrazných opotřebení. Dřevo jako takové je totiž velmi odolné, a i když pod tíhou vlhkosti se může různě pohybovat, přesto je stále pevné, stálé. I po letech vám může připadat, že jste pokládku dřevěné podlahy podnikli teprve před pár dny.

Snadná údržba i fantastická izolace

Zatímco pánové se dívají spíše na tu praktickou stránku věci, ženy sledují vzhled. I když je pravdou, že v některých směrech vyžadují také jistou porci praktičnosti. Například se o podlahu nechtějí příliš starat. Mají rády, když je údržba minimální, což jim ostatně dřevěná podlaha slibuje. Stačí je jednou za čas očistit speciálním přípravkem, špínu vysát a následně setřít vlhkým hadříkem a je dílo dokonáno. Pánové zase ocení, že dřevěná podlaha je fantastickým izolantem tepla. V dnešní době rostoucích energií, kdy klademe důraz na velkou úsporu v domácnostech je toto klíčové zjištění.

Publikováno: 30. 08. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Nikola Vondrová