Co s vytopeným sklepem?

Než postavíte dům, zjistíte si, zda náhodou nejste v oblasti, kdy se občas objeví více vody, než byste si přáli. Co ale v případě, že k takové situaci dojde jen sporadicky a třeba náhodou při velké bouřce? Zkušení majitelé domů tuto situaci znají a jsou na ni připraveni. Stačí pořádná průtrž mračen a můžete mít sklep plný vody. Co s tím?

Vodu je nutné co nejdříve odčerpat. Pro takové případy jsou zde kvalitní, spolehlivá čerpadla, která si dokážou poradit s čistou, ale i špinavou vodou, a navíc ji vyčerpají až téměř do dna.

Robustní ponorné čerpadlo Kärcher SP 5 Dual lze používat jak pro čistou, tak i špinavou vodu. Spolehlivě odčerpá znečištěnou vodu s částicemi nečistot do 20 mm. Variabilní filtrační koš lze přepnout ze sání špinavé vody na ploché, a tak vyčerpat vodu téměř do sucha (1 mm). Jeho maximální průtok je 9500 l/h, využijete jej při čerpání ze zatopených sklepů i k odčerpání vody z jezírek nebo bazénů. Keramické kluzné těsnění používané i u profesionálních zařízení se postará o mimořádně dlouhou životnost čerpadla. Plovákový spínač s automatickým spínáním a vypínáním je navíc umístěn na kolejnici a vertikálně nastavitelný pro nízkou spínací hladinu. A díky rychlospojce Quick Connect jde připojení 1 1/4" hadice rychle a nekomplikovaně od ruky.

www.karcher.cz, www.svetcisteni.cz

Publikováno: 12. 08. 2020

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Nikola Vondrová