4 nejlepší tipy, jak ušetřit při tisku

Dokument sem, dokument tam. A náplň v tiskárně je zase prázdná. Co s tím? Jasně, že si koupíte novou, ale otázkou je, jak z dlouhodobého hlediska výrazně snížit celkové výdaje. A jde to vůbec? My tvrdíme, že ano. Dokonce je to jako vzít dítěti lízátko (maminky prominou).

Pořiďte si novou tiskárnu

Pokud jste si pečlivě vybrali tiskárnu s ohledem na to, co nejčastěji tiskněte, pak tento krok přeskočte. V opačném případě zvažte, zda není správný čas na výměnu obstarožní krabice za novou tiskárnu jiného typu.

Nakupujte levné náplně

Neoriginální cartridge a tonery do tiskáren stojí mnohem méně než originální. Jaký je mezi nimi rozdíl? Obvykle vůbec žádný. Alternativní náplně pochází tzv. z druhovýroby, tj. od firem, které nejsou přímými výrobci tiskáren. Bohatou nabídku náplní najdete například u specializovaného prodejce TonerDepot.cz. Vhodné zboží najdete snadno a rychle. Stačí použít vyhledávání na hlavní stránce – bez ohledu na to, zda potřebujete tonery Epson nebo náplně pro jinou značku tiskárny, vám systém vyhledá správné produkty.

Redukujte množství dokumentů

Pravděpodobně tisknete mnohem více, než ve skutečnosti potřebujete. Zamyslete se nad každým dokumentem, zda by vám nestačil v digitální podobě. Čím méně papírů vyletí z vaší tiskárny, tím více peněz ušetříte. A ruku na srdce, všichni máme tendenci tisknou všechno možné, obvykle úplné zbytečnosti.

Super-optimalizujte tisk

Když už musíte tisknout, dělejte to chytře. Správné nastavení tisku může vést k výraznému snížení spotřeby inkoustu - především tisk v režimu koncept. A když z dokumentu odstraníte všechny grafické prvky, které na papíře nepotřebujete, další úspora je na světě. Možná vás zaujme i úspora, kterou přináší tzv. eco fonty, což jsou speciální typy písma navržené s ohledem na nízkou spotřebu inkoustu.

Publikováno: 28. 06. 2021

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Nikola Vondrová