Sedací souprava z ekokůže: Zlatý střed mezi pravou kůži a koženkou

Chcete si pořídit sedací soupravu, která pozvedne úroveň vašeho obývacího pokoje, ale nemáte desítky tisíc na model z pravé kůže? Nevadí, můžete sáhnout po moderní sedačce z ekokůže. Co byste měli v případě umělé usně čekat? V případě kvalitního kousku se určitě nemusíte bát nešvarů typických pro tzv. koženku.

Hodně muziky za málo peněz

Kožené sedací soupravy vždy symbolizovaly luxus a i v dnešní době patří k nadstandardnímu příslušenství, jehož pořizovací cena není zrovna nejnižší. Na druhou stranu se najde dost lidí, kteří by si koženou sedačku dovolit mohli, ale nechtějí za ni zbytečně utrácet. Do jejich hledáčku se tak logicky dostává sortiment sedacího nábytku z ekokůže. Ta pravou kůži velmi věrně imituje a je stejná i na omak.

Z čeho se ekokůže vyrábí a jaké má vlastnosti?

Zatímco kůže je materiálem přírodním, ekokůže je moderní dvouvrstvý materiál s horní vrstvou ze 100% polyuretanu a 100% bavlněným podkladem. Dobrou zprávou pro příznivce veganství je, že v ekokůži není žádná živočišná příměs. Oproti kožence je navíc mnohem odolnější proti oděru, pevnější a prodyšnější. Sedací nábytek z ekokůže je k mání v širokém spektrum typů a designů. Ať už se do vašeho obývacího pokoje hodí větší rohová sedací souprava či pohovka, určitě si vyberete.

Jak sedačku z umělé kůže udržovat?

Co se týče údržby ekokůže, je stejně snadná jako údržba pravé kůže. Případné skvrny vyčistíte pomocí vlažní vody s trochou saponátu a poté jen otřete dosucha. V podstatě neexistuje materiál, ze kterého by šlo nečistoty odstranit tak snadno jako právě z (eko)kůže. Dejte si však pozor na agresivní čistící prostředky – ty by mohly povrch nenávratně poškodit. Závěr? Sedací soupravy z umělé kůže obvykle předčí veškerá očekávání. Pravé kůži se sice "eko" varianta nevyrovná, ale poměr ceny/kvality je perfektní!