Jaké hračky pro malé děti? Edukativní zabaví a rozvíjí

Jan Ámos Komenský moc dobře věděl, že nové vědomostí nejlépe vstřebávají děti, které si při učení hrají. Probíhá-li výuka zábavnou formou, děti pojmou mnohem více informací, lépe se soustředí a zároveň si užijí spoustu legrace. Zaměřili jsme se na ty nejmenší a připravili pro vás několik tipů na didaktické hračky pro nejmenší. Dopřejete-li je svým dětem i vy,  nebudete se stačit divit. Možná vás překvapí, že i v moderní době plné elektroniky je stále spoustu místa pro klasiku, která dělala radost i minulým generacím.

Pro nejmenší jsou ideální dřevěné hračky

Spousta hraček se dnes vyrábí z materiálů, které jsou napuštěny zdraví škodlivými látkami (např zpomalovači hoření a dalšími toxickými substancemi). Především jde o plastové výrobky z asijských tržnic bez nezbytných certifikáty. Neriskujte zdraví svých dětí a pořiďte jim dřevěné hračky. V jistém smyslu je vrátí zpět do minulosti. Již samotný kontakt se dřevem je velmi příjemný. Hračky vyrobené ze dřeva jsou zdravotně nezávadné a v případě robustnějších věcí se můžete spolehnout na to, že je děti jen tak jednoduše nerozbijí. A co se ze dřeva vyrábí? Pro cvičení motoriky jsou ideální „věže“, ale také jednoduché skládačky s většími díly. Kreativní děti, které si rády vymýšlí své vlastní příběhy, ocení nejrůznější dřevěné stavby a postavičky. Ze dřeva se vyrábí kde co a určitě nebudete mít problém vyhledat hračku, kterou si vaše ratolesti zamilují. Na druhou stranu by však byla škoda zanevřít na všechny moderní interaktivní hračky. Ohlídáte-li si kvalitu materiálů, nemusíte mít z neblahého vlivu na citlivý dětský organismus strach. K nejoblíbenějším kouskům paří interaktivní deky, magnetické kostky, mluvící plyšáci (nyní letí např. králíček Bing) a další vizuálně atraktivní hračky.

Předškoláci chtějí objevovat

Koupě edukativní hračky pro předškoláka je dvojitá výhra. Ať už jde o experimentální či naučné sady všeho druhu, dětský mikroskop, mode sluneční soustavy či kreativní set se solárním robotem, dítko si bude hrát a současně se vzdělávat.

Výbavička (nejen) pro malé umělce

Co na tom, že vaši potomci nevykazují umělecké sklony. Malování, kreslení, vybarvování a modelování je především o zábavě, rozvoji motorických schopností a kreativitě. Pořiďte jim výtvarné potřeby a pomozte jim vyzdobit pokojíček. Nemusí to být jen barvy, pastelky a fixy, ale třeba modelovací hmota, zažehlovací korálky, vzorkovače a děrovače nebo kreativní sady. Možností je spousta, stačí si vybrat!  

Publikováno: 25. 05. 2022

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Nikola Vondrová