Jak snížit spotřebu vody až o 50 %? Pořiďte si betonovou nádrž

Hospodaření s vodou patří mezi často diskutovaná témata. Cena vody průběžně stoupá, a tak není od věci popřemýšlet nad tím, jak za ni ušetřit nemalou částku. Pokud vám při pohledu na faktury za vodné a stočné není zrovna do smíchu, přijměte fakt, že následujících letech to nebude o nic lepší. Voda naopak podraží. Existuje však způsob, jak ušetřit až polovinu pitné vody. Jak? Pomocí betonové nádrže na dešťovou vodu. Co byste o ní měli vědět?

Kdo šetří, ušetří i polovinu

Jímáním dešťové vody můžete ušetřit až polovinu pitné vody, kterou běžně čerpáte z vodovodu. Dešťovou vodu můžete využívat na mnoho různých činností – zalévání záhonů, splachování toalet, mytí automobilu apod. Počáteční investice se vám vrátí zpět v podobě ušetřených výdajů za několik let. Mimo to můžete využít některý z dotačních programů a výši investice minimalizovat. Nádrže na dešťovou vodu jsou díky tomu cenově dostupné téměř pro každého.

Jak systém nádrže funguje?

Nádrž na dešťovou vodu se skládá z několika prvků. Základem je betonová nádrž, do které se dostává dešťová voda ze střechy domu. Pokud domácnost jímku nevyužívá, voda nenávratně mizí v kanalizaci, což je škoda. Díky nádrži ji lze nastřádat a poté ji pomocí čerpadla opět využít. Kvalitní betonová nádrž na dešťovou vodu je bytelná a pevná. Životnost je proto velmi dlouhá. Problém není ani s instalací – konstrukce je relativně lehká. Přesto se nemusí jistit proti případnému sesuvu půdy (oproti platovým nádržím, kdy je obetonování na místě).

Stačí si vybrat správný objem

Betonové nádrže na dešťovou vodu se vyrábí v různých velikostech. Samozřejmě platí, že větší objem umožňuje delší čerpání vody. Objem se obvykle pohybuje v rozmezí 4 – 12 m3. A kde se po nádrži na dešťovou vodu poohlédnout? Třeba na www.dobrezumpy.cz, kde vám poradí s výběrem a postarají se o dopravu i montáž. Navíc nabízí také levné septiky a související sortiment.