Jak si užít Vánoce? Zahrajte si vánoční koledy na kytaru!

Jestli jste také přímo alergičtí na vánoční koledy pouštěné z reproduktorů v obchodních centrech, vyzkoušejte jejich komorní podání v kombinaci s kytarovou melodií. Pravděpodobně změníte názor. Zvlášť, pokud rádi posloucháte, ba dokonce sami hrajete na kytaru. Vánoční koledy na kytaru přirozeně vytvářejí to správné rodinné pouto.

K vánočním koledám na kytaru se všichni rádi přidají

Celý Štědrý den už by měl, ideálně, probíhat v klidu a v pohodě. Je to unikátní příležitost, jak si povídat, vzpomínat, ale také vnímat to, na co jindy prostě není čas. Vánoční koledy na kytaru tak pomohou zajímavě vysvětlit důležitost a podstatu těchto svátků, hlavně dětem, a to bez ohledu na víru. Zároveň si tím všichni trénují paměť, mají společnou aktivitu a texty vánočních koled výborně doplňují celkovou atmosféru.

Texty a akordy vánočních koled vás vybaví poctivý zpěvník

V rámci vánočního svátečního hraní není vůbec důležité, jak dokonale máte svou kytaru v ruce. Důležitější je, mít se o co opřít v případě nejistoty v akordech nebo textu. Zapomeňte na knižní zpěvníky, internet máte k dispozici téměř všude a tak přípravu zvládnete kdekoliv. S písničkou zde máte akordy rozepsané po celé skladbě. Nic proto nebrání tomu, připravit si svůj repertoár podle toho co se vám hodí i dobře hraje. Ukažte svým blízkým, jak krásně mohou znít Rolničky nebo Tichá noc a mnoho dalších. Pokud máte mezi sebou dalšího hudebníka, určitě jej k vánočnímu hraní nejen na kytaru přemluvte, bude to skvělé zpestření. Všechny nejoblíbenější vánoční koledy text a akordy najdete zdarma v online zpěvníku spisnickou.cz. Najde si letos vánoční koleda místo u vašeho prostřeného stolu, ať už hraná nebo jen zpívaná? Přečtěte si text některé z nich a přesvědčte se, že to má své kouzlo. A těch není o Vánocích nikdy dost.

Publikováno: 19. 11. 2019

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Nikola Vondrová