Jak komunikovat s partnerem před a po milování?

Bezproblémová komunikace je alfou a omegou partnerského soužití. Probíhá různými způsoby – často nepoužíváme řeč, ale vyměňujeme si informace prostřednictvím textových zpráv, pášeme si vzkazy na papírky... Zároveň procházíme rozličnými situacemi. Komunikujeme spolu o příjemných i krajně nepříjemných tématech. Rozebíráme je z všech stran a snažíme se najít řešení. V souvislosti se s milováním však komunikace mnohdy vázne. Máte to u vás ve vztahu podobně? Partneři obvykle vstupují do vztahu s rozdílnými sexuálními zkušenostmi. Zatímco pro jednoho je protějšek dalším v řadě, pro druhého může jít o první milostný poměr. A navzdory tomu, že žijeme v době, kdy již sex dávno není společenským tabu, se o něm mnohdy odmítáme bavit. Proto se některé páry milují klasickým a poněkud monotónním způsobem. Partneři si nejsou schopni ujasnit, co od styku očekávají.

O sexu můžete hovořit kdykoliv

Pokud vás trápí nenaplněné sexuální fantazie, ale stydíte se o nich s partnerem hovořit, začněte se o sexu bavit nezávazně. Třeba při sledování filmu, při jízdě v autě, ale také na návštěvě u dobrých známých. Nemusíte zacházet do detailů, třeba se jen zeptejte, jaký názor mají na přírodní tabletky na erekci – důležité je se trochu otevřít.

Zásadní je komunikace před milováním

Když partnerovi neprozradíte, co se vám v posteli líbí, nedostanete to. Ledaže by byl jasnovidec. Klidně si dejte skleničku, uvolní vás a rozváže vám jazyk. Nebojte se rozpovídat o sexuálních pomůckách a praktikách, které vás přivádí do varu. Pravděpodobně vás překvapí, jak moc partnera vzrušíte. Naopak se nebavte o jeho nezdarech a negativních tématech – ty by ho zbytečně rozrušily a k sexu by nakonec nemuselo dojít.

A nebojte se mluvit ani při sexu!

Pár vhodně zvolených slov může mít mnohem větší účinek než nechvalně proslulý Cialis (mimochodem - ten nezkoušejte, vsaďte raději na přírodní doplňky stravy). Nebojte se dá průchod svým emocím a zahrňte partnera dráždivými a klidně i sprostějšími frázemi. Vaše milování bude mít úplně jiný rozměr!

Publikováno: 17. 06. 2019

Kategorie: Zdraví a lifestyle

Autor: Nikola Vondrová