I při sportu vám to může slušet

Dob

Od svého sportovního oblečení máme mnoho očekávání. Chceme, aby bylo pohodlné, neomezovalo nás v pohybu, cítili jsme se v něm dobře a navíc nám slušelo a dobře vypadalo. Muži to mají jednodušší, většinou si oblíbí pár kousků oblečení a ty pak nosí stále dokola. Stačí jim tak jedny šortky a dvě trička a jsou spokojení. Ženy to mají složitější, potřebují většinou více možných kombinací a navíc milují oblečení, s jednou sadou na sport si tak rozhodně nevystačí. Navíc bývá nový kousek do šatníku i odměnou za splněný cíl nebo zlepšení výkonu a slouží tak i jako motivace. Pro různé aktivity a roční období se pak hodí i různé oblečení, a tak mají ženy zpravidla mnohem více věcí na své sportovní aktivity, než muži. Bez ohledu na množství jsou ale požadavky na funkčnost a praktičnost stejné.

V základní výbavě by nemělo chybět tílko a tričko, ideálně z bavlny nebo funkčního materiálu, který dobře odvádí pot a rychle schne, lehká mikina a bunda. Doplnit pak můžeme i šortky pro horké dny a naopak legíny pro chladnější počasí nebo do fitness centra. Pak už můžeme jednotlivé kusy oblečení kombinovat mezi sebou a doplňovat je, podle toho, kam a na jak dlouho se chystáme a co máme v plánu. Krátký výběh v okolí domova bude na výběr oblečení méně náročný, než horská celodenní túra s nestabilní předpovědí počasí. Barvy pak volíme většinou podle oblíbenosti, ideální je mít jednu či dvě barevné kombinace a možnost případně outfit doplnit o neutrální barvu, jako je černá nebo bílá. Pak máme jistotu, že se nám oblečení bude dobře kombinovat a celkový dojem bude bezchybný a dokonale sladěný.

Vždy myslete na to, že vzhled by neměl mát přednost před funkčností a zdravím. Tedy že je potřeba udržet se v teple, raději tak přibalte do batohu jednu vrstvu oblečení navíc.

Publikováno: 27. 07. 2020

Kategorie: Zdraví a lifestyle

Autor: Nikola Vondrová