Dveře jako vizitka každého bydlení. Jak vybrat ty nejlepší?

Opravdu je to tak. Pomineme-li dům jako celek, jsou to právě dveře, na které se vaše návštěva zaměří jako první. Vzbudí-li dobrý dojem, máte napůl vyhráno. Nehezké a nemoderní dveře naopak vyvolají rozpaky, jež často nevyváží ani perfektně zařízený interiér a efektní střešní okna.

Je až s podivem, kolik z nás své interiérové dveře zanedbává a považuje je za nepodstatný prvek. A přitom všichni podvědomě tušíme, že jde o dominantu, která naší pozornosti zkrátka uniknout nemůže. O interiérových dveřích to samozřejmě platí dvojnásob. Zatímco vchodovými dveřmi projde eventuální návštěvních zpravidla dvakrát, těmi vnitřními třeba i desetkrát. Na jejich výběru bychom si proto měli nechat opravdu záležet.

Zaoblené dveře jsou bezpečné dveře

Izolační (u vchodových dveří) a zvukotěsné vlastnosti bereme jako samozřejmost. Jednoduše počítáme s tím, že přes nové dveře nebude unikat příliš mnoho tepla a zároveň neuslyšíme, co se kde šustne na ulici. Moderní dveře však mohou vynikat i v jiných ohledech.

Ať se vám to zdá v souvislosti s dveřmi přehnané či nikoliv, dalším kritériem při výběru by měla být také bezpečnost. Kritickým místem starších dveří bývají hrany, o které se můžeme při nešikovném nárazu nepěkně poranit. A právě z tohoto důvodu je namístě sáhnout po dveřích se zaoblenými hranami. Nejen, že jsou bezpečné, ale navíc skvěle vypadají a nedochází u nich k odštipování hrany.

Konec odštípnutým hranám

Odštípnuté hrany vypadají skutečně odpudivě a trpí na ně zejména interiérové dveře, kterými procházíme velmi často. Dejte si proto na výběru záležet a pořiďte si dostatečně kvalitní výrobky, které odolají vyššímu zatížení.  Dobrou volbou jsou dveře, které jsou obaleny dokola jako jeden zaoblený celek se vzájemným překlopením konců ve falci.

Bohatu nabídku interiérových dveří, které svým designem i kvalitou uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky, najdete na udosk.sk.

Publikováno: 21. 07. 2021 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Nikola Vondrová