Vibrační technika zajistí perfektní zhutnění jakéhokoliv povrchu

Stavební činnosti nekončí ani se začátkem sychravého podzimu. Velké stavební korporace i malí šikovní kutilové pokračují v pokládkách zámkové dlažby nebo v hutnění různých povrchů. Samotný proces hutnění není radno podceňovat. Právě pevné podloží zajistí stabilitu a pevnost celé stavby, potažmo povrchu. Zamezíte tím i sesedání půdy. A proto je tu vibrační technika.

Co lze na hutnění použít?

Vibrační technika je dost široký pojem, pod nímž najdete vcelku rozmanitou škálu různých strojů a zařízení. Ať už se rozhodnete buď pro jednosměrné vibrační desky, nebo pro vibrační pěchy, pevné podloží je základem úspěchu u každého stavebního projektu. Pokud proces hutnění podceníte, může v nejbližší době dojít k propadnutí silnice nebo chodníku, což určitě nechcete. Nemluvě o prasklých základech rodinného domu. Jejich oprava pak představuje likvidační investici.

Proč si vybrat jednosměrnou vibrační desku?

Jednosměrné vibrační desky tvoří naprostý základ hutnící techniky. Tato vibrační technika je relativně lehká, takže se s ní snadno manipuluje, ovšem disponuje pojezdem pouze vpřed. Absence zpátečky je nahrazena jednoduchou obsluhou, neboť desku bez větších problémů otočíte kolem své osy. Moderní vibrační deska poskytuje prvotřídní komfort, a to zejména díky odtlumení rukojeti vůči vibracím.

Jak efektivní jsou vibrační desky?

I když jsou vibrační desky relativně malými stroji, navzdory své velikosti pracují velice efektivně. Tato vibrační technika umí hutnit až do hloubky 20 centimetrů. Obzvláště vhodné jsou pro hutnění křehčích povrchů. Díky malé hmotnosti se výtečně hodí pro zpevnění dlažby, asfaltu nebo dokonce živice. Pokud se bojíte, že by dlaždice při hutnění praskly, použijte speciální polyuretanovou podložku, která nárazy stroje o něco zmírní. Proces hutnění je při stavbě velice důležitý. Pronajměte si proto jednosměrnou vibrační desku a pusťte se do zpevnění příslušného povrchu.

Publikováno: 11. 09. 2020

Kategorie: Podnikání a práce

Autor: Nikola Vondrová