Japandi styl do každé domácnosti

Zařídit si interiér a exteriér do jednoho stylu je někdy trochu složité, na druhou stranu když se to podaří, člověku se v domácnosti hezky žije. Potěšení nastává už v okamžiku, kdy zaparkuje automobil na příjezdové cestě, projde kolem nádherné poštovní schránky a chytne za kliku, která přesně odpovídá stylu, který na něj dýchne po otevření dveří. Pokud plánujete renovaci svého příbytku, japandi styl stojí za zvážení.

Přineste domů trochu Japonska

Nabízí se otázka, o jaký styl bydlení se vlastně jedná. Příliš mnoho se o něm doposud nevědělo, respektive se nedostal tak do popředí jako minimalismus nebo skandinávský styl. Je to trochu škoda, protože mluvíme o kombinaci funkčnosti a vzdušnosti. Ti, kteří preferují nádech Skandinávie, budou nadšení, protože japandi styl má k tomuto bydlení velice blízko. Jak už bylo zmíněno, sází se především na funkčnost a vzdušnost. Konkrétně hrají prim světlé odstíny, možná až neutrální tóny, které se kombinují převážně s přírodními materiály. Prostory by měly být vzdušné, také přehledné, klidné, což vede k příjemnému efektu, který ocení hlavně majitelé menších nemovitostí – opticky se nafoukne i sebemenší místnost v domě či bytě.

Estetika wabi sabi

Za zmínku stojí estetika wabi sabi, o které lze říct, že sází veškerá svá esa schovaná v rukávu na zemitost, přirozenost, dokonce drobné nedokonalosti, které však dodávají onu potřebnou útulnost, která by měla v každém příbytku samozřejmě vládnout. Vždycky má však hlavní slovo jednoduchost a praktičnost.

Méně je více

Dokonce má tento styl bydlení i své vlastní krédo. Je zastáncem toho názoru, že méně je někdy více, což je slogan dobře hrající jak ve velkých interiérech, tak menších ateliérech. A v současné době, kdy se snažíme o maximálně udržitelný, ekologický styl je toto přesně to, co chceme slyšet a čeho chceme být také součástí.

Publikováno: 31. 03. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Nikola Vondrová