Jak zabránit vypadávání vlasů?

O vlasech se říká ,že jsou korunou krásy. Ale nejen to – do značné míry se na jejich stavu odráží i zdraví. Když začnou padat víc, než je běžné, pravděpodobně se v organismu děje něco abnormálního. Tak či onak není příjemné o vlasy přijít. Budete-li však dodržovat následující doporučení, pravděpodobně padání vlasů výrazně omezíte. Kvalita vlasů závisí na množství faktorů – jídelníčkem počínaje, životním stylem a schopností zvládat stres konče. K dalším činitelům patří hormonální výkyvy (např. v průběhu těhotenství vlasy houstnou, protože se vypadávání pozastavuje).

Je to i o genech

Jak zabránit vypadávání vlasů? Otázkou je, kolik vypadaných vlasů je ještě „v normě“. Jedná-li se o desítky denně, nejde o nic nepřirozeného. Důvodem k návštěvě dermatologa jsou spíše celé hrsti vypadaných vlasů. Kvalita navíc závisí také na genových predispozicích. Vaši rodiče jsou do značné míry ukazatelem stavu vašich vlasů v budoucnu. Což ovšem neznamená, že byste se neměli snažit o zlepšení.

Zdravé vlasy jako výsledek dobré životosprávy

Na kvalitě vlasů se vždy projeví vše, co sníte a vypijete. Prospívají jim potraviny bohaté na nenasycené mastné kyseliny (ořechy, semínka, rostlinné oleje používané za studena...), mořské řasy a zelenina (především tmavé druhy). Spousta lidí nedá dopustit na vhodně zvolené doplňky stravy s chlorofylem (seženete např. na Biome.cz, kde mají také oblíbené prášky na hubnutí Oxotrin). Dále pak minerály jako hořčík, zinek, síra a křemík. Hustota a kvalita vlasů jsou do značné míry odrazem životního stylu. Budete-li jíst pestrou a vyváženou stravu a omezíte-li pité alkoholu, kouření a další nešvary, bude to vidět i na stavu vašich vlasů. Zároveň je příliš mechanicky nenamáhejte (tzn. nestahujte do těsných copů apod.) a nepřehánějte to s kosmetikou, fénováním a žehlením.