Jak předcházet opruzeninám u dospělých? Jde to snáze

Objevilo se vám na těle zarudlé místo, které svědí, pálí až bolí? S největší pravděpodobností se jedná o opruzeniny. Ano, opruzeniny u dospělých nejsou žádnou novinkou – netrpí jimi pouze dětí. Tyto potíže nás mohou provázet celý život. Stačí se zapotit a potíže jsou na světě. Jak takovým potížím předcházet?

Proč opruzeniny vznikají?

Jak už jsme výše zmínili – stačí se zapotit, mít na sobě oblečení s umělým vláknem a jednoduše vzniknou opruzeniny. Přispívá k nim také snížená imunita, sedavé zaměstnání, nedostatečná hygiena, obezita a mnoho dalšího. Netrapte se, vše má své řešení a rozhodně není za co se stydět. Opruzeniny poznáte jednoduše – kůže je začervenalá, podrážděná, svědí, může i páchnout či dokonce mokvat. Pokožka může dokonce i popraskat. Nejčastěji vznikají kolem konečníku, v tříslech, pod prsy či v jiných záhybech těla, kam se nedostane dostatek vzduchu a kůže tře o kůži.

Preventivní opatření proti opruzeninám

Základním pravidlem je, abyste nosili oblečení z přírodních materiálů. Například bavlna či len. V případě, že sportujete, ihned po aktivitě se osprchujte. Pozor ale na tření pokožky a použitá mýdla. Kůži nedřete a použijte tuhá a nejlépe přírodní mýdla. Snažte se také zdravě jíst. Omezit příjem cukru a smažených potravin. Totéž platí i pro průmyslově vyráběné potraviny. Co na opruzeniny? Jak si můžeme pomoci, když vzniknou?

Jak vyléčit opruzeniny

Stále se snažte držet pravidla, že nejlepší léčba je samotná prevence. Také se vyhýbejte tření pokožky o syntetický oděv, ale i eliminovat dlouhé působení potu či kožního mazu. Vhodné, mnohdy až povinné, jsou masti na opruzeniny u dospělých. V případě, že chcete zabránit dalšímu vzniku opruzenin, pořiďte si krém proti opruzeninám Dermaguard. Má jedinečné schopnosti, které dokáží vytvářet lehký film na pokožce, přes který neproniknou alergeny a kůže je chráněna a vláčná. Po koupeli naneste malé množství krému na část těla, která je nejčastěji postižena opruzeninami, nechte zaschnout a je hotovo. V případě, kdy postižená místa obsahují kvasinky či jiné bakterie – poznáte to tak, že se místa nehojí – pomozte si protimykotickými krémy z lékárny.

Publikováno: 29. 05. 2022

Kategorie: Zdraví a lifestyle

Autor: Nikola Vondrová